10 milyon liralık tesis elektrik bekliyor

10 bin metrekarelik bölge üstünde bütün detayları tamamlanan ve kullanıma hazırlanmış ayla getirilen spor kompleksi, tesisin bulunduğu alanda hissesi bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’nın izin belgesi vermemesi nedeniyle hizmete açılamıyor.

Maltepe Girne Mahallesi’nde İller İdaresi Genel Müdürlüğü Yatırım İzleme ve Koordinasyon Daire Başkanlığı’nca 10 bin metrekare inşaat alanı üstüne Maltepe Spor Kompleksi inşa edildi. Kompleks, Ulusal Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Maltepe Belediyesi’nin sahibi olduğu 4 öbür kuruma ait toplamda 7 bin metrekarelik parsellerde yükseldi. 9 Mayıs 2012’de yapımına başlanan Maltepe Spor Kompleksi, ihale tarihi olan Aralık 2015’ten aylar önce tamamlanmasına rağmen bir türlü hizmete açılamadı.

TRAFO KURULMASI GEREKİYOR
İçerisinde 1500 karakter spor salonu, Basketbol ve Voleybol sahası, sanki olimpik kapalı yüzme havuzu, 2 adet masa tenisi, fitness salonu, 2 adet 120 kişilik konferans salonu, hakem odaları, VIP lobisi, kafeterya, fuaye, teras ve 150 araçlık kapalı otopark yer alan Maltepe Spor Kompleksi adamakıllı bitmesine karşın bir türlü hizmete açılamıyor. Çünkü bu büyük tesisin elektriği yok. İddialara göre 1250 KW elektrik kapasitesine sahip olan tesise, elektrik şirketi göre elektrik bağlanması ve bir trafo kurulması gerekiyor.

Ancak inşaat alanında parseli yer alan kurumlardan Milli Eğitim Bakanlığı’nın muvafakatnameyi vermediği bu nedenle spor kompleksine elektrik bağlanamadığı öğrenildi. Bakanlığın izin vermesinin ardındaki Maltepe Belediyesi Meclis kararıyla hisseler birleştirilecek ve çıkarılacak tapu ile tesis Gençlik Spor İl Müdürlüğü namına tescillenecek. sonradan elektrik şirketinin elektrik bağlayabileceği bilgisine ulaşıldı. Ulusal Eğitim Bakanlığı ile yazışmalar yapan Maltepe Kaymakamlığı bakanlıktan gelecek cevabı ilgiyle bekliyor. (Özgürlük)

İlgili: Genel Spor Haberleri, 10 milyon liralık tesis elektrik bekliyor bahische.com farkıyla sizlerle.