14-17 Nisan’da Tüyap’ta Spor Fuarı!

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Levent’teki genel merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Türkiye Gövde Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt ve fuara ev sahipliği yapacak TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü katıldı.

Ersözlü, fuarda 200’ün üzerinde işyeri ve kulübün yer alacağını belirterek, “Bu fuarın geleneksel olarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Sporun içindeki her şey bu fuarın içinde olacak. 100 bin civarındaki ziyaretçi bekliyoruz. Fazla güzel etkinlikler hazırladık. Spor dünyasının meşhur simaları bu fuarda olacak. 200’ün üzerinde işyeri ve kulüp yer alacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da önemli bir girişimde bulundu. Büyük bir stand kuracaklar fuarda. Önümüzdeki 5 sene içinde Avrasya coğrafyasında aranan bir fuar olacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen de fuarın faydalı olacağına inandığını aktararak, “TÜYAP’ta 500’e yakın aerobik ve plates eğitmeni bekliyoruz. Yurt dışındaki organizasyonları görünce ‘biz bunu Türkiye’ye taşımalıyız’ dedik. İleriki yıllarda fuarı uluslararası bir boyuta taşınacaktır. Ülkemizde spor kültürünün oluşması için de federasyon olarak ciddi incelemeler yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Karoser Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Kurt ise fuarda yer alacaklarından dolayı gurur duyduklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Ülke genelinde 10 bin civarında, İstanbul’da da 4 bin kadar salonda gençlerimize amaca karşın fitness eğitimleri verilmekte. Bunun dahası yarışma boyutu var. Sporumuzu takdim etmek namına, camiamızdaki başarıları, hazırlık süreçlerini izah etmek için bu fuarda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Fuara büyük bir katılım beklemekteyiz. Doping skandallarıyla bizde de almak üzere çoğu branşta sıkıntılar yaşandı. Bizim sporumuzun dopingsiz de yapılabildiğini bu fuar doğru göstereceğiz.”

 

– Fuarda çoğu organizasyon düzenlenecek

 

 

Spor sektöründe tüm teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin sergileneceği fuarda birçok spor branşı benzer çatı aşağı buluşacak.

Türkiye’de ilk olarak gerçekleşecek fuarda Türkiye Karoser Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Karoser Geliştirme Müsabakaları da yapılacak. Gövde geliştirme müsabakalarının yanı sıra Türkiye Cimnastik Federasyonu da fuarda faaliyetler düzenleyecek.

Türkiye Basketbol Federasyonunun turnuva düzenleyeceği organizasyonda eş zamanlı olarak Avrasya Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı yapılacak. Organizasyonun içinde su sporlarlarında “Boat İstanbul Fuarı” da gerçekleştirilecek. 

İlgili: Genel Spor Haberleri, 14-17 Nisan’da Tüyap’ta Spor Fuarı! bahische.com farkıyla sizlerle.