Altınordu Başkanı Özkan’dan tokat özrü

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, 9 Ağustos 2015 ’te yurt dışındaki bir turnuvada altyapı oyuncusu Berk Akgönül ’e tokat atmasının basına yansıması üzerine kulübün devlete ait internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Başkan Özkan, “Saydam Toplum” başlığıyla yaptığı açıklamada bu olayın kendisi için bir ders olduğunu açıklama ederken şu ifadelere yer verdi:

“Her ne hal ve şartta olursam olayım, madem ki toplumsal bir hizmet yapıyorum, kendime başat olacağım. Tartışmaya bile gerek değil. Nokta. Ben derhal yineliyorum ki, fazla üzgünüm. Berk evladımızdan ve ailesinden baştan binlerce kez özür diliyorum. Hayatımı adadığım evlatlarımdan tek isteğim saygı. Berk benim evladımdır. Tıpatıp şimdi Sivasspor ’da oynayan Hasan Kabze, Medipol Başakşehir ’de oynayan Mehmet Batdal, Roma ’da olan Salih Uçan gibi. Evladımızın başına buyruk davranışlarının devam etmesi üzerine, Bursaspor Altyapılar Başkanı Ali Turan ’ı arayıp, ‘Bu çocuk kabiliyetli ama gurbet onun için daha iyi olacak, size gönderiyorum ’ dedim. Takip ediyorum, gidiyor, daha da iyi olacak. Gurbetin insan yaşamında yeri çok kayda değer. Bugünden itibaren ‘Eti senin, kemiği benim ’ dönemi mazide kaldı.”

Futbol FEDERASYONU ’NA DA MESAJ VERDİ

Başkan Seyit Mehmet Özkan, açıklamasında Türkiye Futbol Federasyonu ’na da (TFF) mesajlar gönderdi. TFF ’den, Spor Toto Süper Lig ve PTT 1 ’inci Lig ’deki takımların altyapılarına en düşük 10 milyon liralık maddesel yatırım yapma kriteri getirmesini isteyen Özkan, şu görüşleri savundu:

“Kulüpler arazisi devletten elde etmek üzere sosyal tesis, 50 sporculuk lojman, 2 natürel çim saha ve 1 yapay çim saha yapmalı. PTT 1 ’inci Lig, Süper Lig ’in emekliler kahvehanesi yok, fidanlık olmalı. Artık masaya dövme zamanı geldi. Doğru söyleyeni, dokuz köyden kovarlarmış, siz beni ne olursunuz bu köyden kovmayın. Çünkü manyakça yatırım yaptım ben bu Futbola, bu toprakların çocuklarına. İzmir ’e beklerim, hatta yolunuza karanfiller sererim.”

, Altınordu Başkanı Özkan ’dan tokat özrü bahische.com farkıyla sizlerle.