Araba sporlarında yeni sezon başlıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, 2016 yarış sezonu, Karabük Safranbolu’daki off-road ve İzmit Körfez Pisti’ndeki karting yarışları ile başlangıç alacak. 

Türkiye Off-road Şampiyonası’nın sezon açılışı, 19-20 Mart tarihlerinde Safranbolu’daki yarışla gerçekleşecek. Karabük Off-road Kulübünün organizasyonunda araçlar, cumartesi günü, 11 kilometre uzunluğundaki Karabük Üniversitesi ardındaki bulunan orman yolları ve doğal engellerden oluşan etaplarda uğraş edecek. Pazar günü ise iki aracın aynı anda başlangıç alacağı, doğal engellerden oluşan 3 kilometrelik etap koşulacak.

Türkiye Karting Şampiyonası ise pazar günü, Bursa Otomobil Sporları Kulübü göre İzmit Korfez Yaris Pisti’nde düzenlenecek 1.ayak yarışıyla başlayacak. 7-12 yaş arası sporcuların katılımına açık Formula Ufak, 13-16 yaş arası Formula Junior, 15 yaş üzeri Formula Senior ve 32 yaş üzeri Formula Master edinmek üzere 4 ayrı kategoride düzenlenecek yarış, saat 09.00’da hür antrenmanlar ile başlayıp, 17.00’deki ödül töreniyle son bulacak. 

İlgili: Motor Sporları Ralli, Otomobil sporlarında yeni sezon başlıyor bahische.com farkıyla sizlerle.