Aziz Yıldırım: Ersun Yanal bırakmadı, ben gönderdim

Fenerbahçe Başkanı Aziz Şimşek gündeme dair çarpıcı direktifler yaptı, eski teknik direktörleri Ersun Yanal’a yüklendi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım takımın eski çalıştırıcılarından Ersun Yanal ‘a sert eleştiriler yöneltirken, Mersin İdman Yurdu maçında Yanal lehine tezahürat yapan taraftarlara da alev püskürdü.

Yıldırım, günlerdir ilgiyle beklenen basın toplantısını Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirdi. Özellikle Ersun Yanal özelinde basın mensuplarına eleştiriler getiren Fenerbahçe başkanı, Futbolcularının terörden etkilendiğini de ifade etti.

Yıldırım’ın açıklamasından kayda değer bölümler şu şekilde:

ERSUN’U BEN GÖNDERDİM

“Ersun Yanal’ı teknik direktör yaptık. Ben getirdim, konuştum. Diyor ama, ‘Fenerbahçe’den ben ayrıldım’. Ya biz seni gönderdik. Oraya bilgisayarlarla yazarak çizerek olmuyor. Fenerbahçe’yi kazanan yaptığı vakit tek başına yapmadı. Tribünler bağırıyordyu o dönem ‘Aykut Kocaman’ diye. Ersun Yanal Trabzon’a gitti, Fenerbahçe şike yaptı mı yapmadı mı diye, tek kelime konuşamadı. Buradayken ‘yapmadı’ diyordu. Orada demedi.

BEN BURADAYKEN ERSUN YANAL BURAYA GELEMEZ

“Bağırıyorlar Ersun Yanal diye. Bu organize edildi lakin sonunda gördük. GFB grubu arıyor, UNIFEB arıyor, biz bağırmadık diyor. Kim bağırdı peki? İçeriye el uzatanlar var, bilet verip, organize edenler var. Ersun Yanal diye. Bu organize edildi fakat sonunda gördük. GFB grubu arıyor, UNIFEB arıyor, biz bağırmadık diyor. Kim bağırdı peki? İçeriye el uzatanlar var, bilet verip, organize edenler var.

Ersun Yanal’ı kim ortaya attı. Tabii Şansal Büyüka Lig TV’ye taşıdı. Daha Sonra bir yangınlar. Ben olduğum müdddetçe Ersun Yanal bu kulübe gelemez. Benimle pozitif uğraşmasınlar. Bakın, UNIFEB. 1907 Derneği’nin altında yerleşmiş. Dün utandım, hepiniz gelin üye olun demiştik bunlara. Fenerbahçe’yi seviyorlarmış. Değil canım… 1907 Derneği takviye oluyor, kombine alıyorlar. Onlarla da konuşacağım, bunlarla irtibatlarını kesecekler.”

YANAL’I TRİBÜNLERE MİKROP GİBİ SOKMAYIN

“Ersun Yanal’ı artı tribünlerin içine mikrop gibi sokup şey yapmayın, beni de daha pozitif bu konuda konuşturmayın. Ersun Yanal neden ayrıldı herkes biliyor. Ahlaklı olan ırk bu kulüpte çalışabilir, ahlaksız olanlar çalışamaz. Fenerbahçeliyim diyorsa Trabzon’a gitmeyecekti, Galatasaray ile flört etmeyecekti. Fakat benden sonradan deha Ersun Yanal ile görüşmeler olursa, elimden geldiğince engel olacağım. Bir tezgah oynanıyor. Aziz Şimşek’ı yıkamazsınız.”

TÜMER METİN SEN Futbol OYNAMADIN MI?

“Tümer Metin sen Futbol oynamadın mı? Bilmiyor musun? Tekrar Tekrar sporcuları karalıyorsunuz. Ayıp ya… Siz olaylara bir kadar bakıyorsunuz, iki tarafında bakın. Türkiye’de en ayıp şey, statlarda milli maç oynayamıyoruz. Bunu kim bu ışık halkası getirdi. Medya… Konyaspor seneye azıcık kötü gitsin, küfür hemen başlar. Çünkü spor kültürümüz değil. Yorumcu beni ona, onu bana kırdırmak için yorumlar yapıyor.”

3 TEMMUZ KOMPLEKSİ KURACAĞIZ

“Üç tane projemiz var. 1 – Üniversitenin tamamlanması, 2 – Gebze’de 250 dönüme yakın arazi alıyoruz. 3 Temmuz Kompleksi’ni kuracağız. 7 senelik bir proje olacak. O projenin detaylarını belirleyeceğiz. Bunları yapacaklar. Fenerbahçe benim dönemimde her 3 senede bir kazanan olmuştur. Daha fazla olabilirdik. 2006’da önümüz kesildi. 2009’da Bursa ile yarıştığımızda kaybettik, son maçta. O sene isteseydik kazanan olurduk.”

CANER İÇİN PEREIRA’NIN GÖRÜŞÜNÜ BEKLİYORUZ

“Caner Erkin konusuna gelirsek. Bugün yönetim toplantısı var. Hocamız düşüncesini bütün söylesin diye sordum. Kendisi de bir iki gün düşüneyim demiş. Ekip iyi oynar, fena oynar. Aziz Şimşek istifa dersin ama daha maç başlamadan başlıyorsun. Van Persi’ye Nani’ye ”yuh’ çekiyorsun’. Biz onlar gelsin diye ne dek uğraştık biliyor musun? Sen evinde uyuyordun o esnada.

CANER VE GÖKHAN GİDEBİLİR

“İsteyen istediği yere gider.Daha iyi şartla buluyorlarsa gitsinler. Caner ve Gökhan’ın aldığı para Avrupa ayarında 5 milyon avro ediyor. Bu oyuncular Türkiye’de kazandıkları gibi yüksek paralar kazanamazlar orada. Bu oyuncularla Trabzonspor maçından sonradan konuşmaya başlayacağız. Anlaştıklarımız kalacak. Acelesi değil. Tümer Metin, Beşiktaş’ın kaptanı değil miydi? Fenerbahçe’de oynadı. Olabilir yani böyle şeyler.”

Habermiz gelişmeye devam edecek…, Aziz Yıldırım: Ersun Yanal bırakmadı, ben gönderdim bahische.com farkıyla sizlerle.