Beşiktaş, 1. Lig’e yükseldi!

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor: 0 – Beşiktaş: 3

Salon: Cengiz Göllü 

Hakemler: Ozan Sarıkaya, Mutlu Şeçal 

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor: Gökçe Gayretli, Ayşe Kılıç, Deniz Surgun, Nesovic, Aghayeva, Ayşe Gürel (Bahanur Şahin, Kübra Tanrıkulu, Sanja, Ferda Bulut, Gülbahar Akgül) 

Beşiktaş: Cansu Özbay, Natalia, Merve Gülaç, Aksana, Rosa, Ceylan Arısan (Melis Yılmaz, Zehra Tönge, Ezgi Karakaya, 

Setler: 15-25, 20-25, 20-25 

Zaman: 87 dakika (26, 29, 32)

Bu sonuçla ikinci maçını da kazanan Beşiktaş, geçen sezon düştüğü 1. Lig’e çıkmayı son rastlama öncesi garantiledi.

Beşiktaş Kulübü Amatör Şubeler ve Beşiktaş Üniversitesinden Sorumlu Idare Heyeti Üyesi Erdal Karacan, Bayanlar Voleybol 2. Lig Final Grubu ikinci gün müsabakasında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 yenerek 1. Lig’e yükselmeyi garantileyen siyah-beyazlı takımı kutladı.

Kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunan Karacan, 1. Lig’e çıktıkları için mutlu olduğunu belirterek, “Bayan Voleybol takımımız değer olduğu yere yükselmiştir. Sevgili kızlarımıza, yönetimsel ve teknik ekiplerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah seneye bu başarıların devamı gelecektir. Camiamıza şanslı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü Genel Koordinatörü Levent Çifter ise bekledikleri bir başarıyı elde ettiklerini vurgulayarak, “Kabustan uyandık ve kaybettiğimiz bir şeyi bitmiş bulduk. Evvelki sene kurulan takım bir şanssızlık yaşadı. Bu sezon işi şansa bırakmadık. Beşiktaş’ın ilkelerine uygun, kendi kafamızda bir hoca getirdik. Hocamızın ve ekibimizin sıkı çalışması bu neticeyi getirdi. Disiplinli, birbirlerini seven ve birbirlerini güvenen bir takım oluştu. Bu başarının geleceğini biliyorduk. Camiamıza hayırlı olsun, fazla sevinçliyiz.” şeklinde görüşlerini aktardı. 

Siyah-beyazlı takımın antrenörü Kamil Laf ise oyuncularını tebrik ederek “Fazla mutluyum. Sekiz aylık uzun bir çalışmanın sonucuydu bu maç. Sporcularımı, teknik ekibimi ve tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Önemli bir ekip çalışması sonucunda geldi bu galibiyet. İyi çalıştık ve hakkımızı aldık. Camiamıza hayırlı olsun.” değerlendirmesinde bulundu. 

Takımın liberosu Melis Yılmaz de hedeflerine ulaştıklarını aktararak, “Sezon başından beri bunu hedefliyorduk. Zaten sıradan sezonda da mükemmel bir performans göstermiştik. Buraya gelen takımların hepsi bizim grubumuzdaydı. Hepsini ayrı ayrı tanıyorduk. Bu bizim için bir talih oldu. Büyük fedakarlıklar yaparak çalıştık. 1. Lig’e yükselmeyi yargı ettiğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili: Voleybol Genel HaberlerBeşiktaş, Beşiktaş, 1. Lig’e yükseldi! bahische.com farkıyla sizlerle.