Bostanlıspor’un ragbici kızları ambargo koydu…

“Türk Ragbisi”nde “Karşıyaka’nın amazonları” olarak isimlendirilen Bostanlıspor’un hanımefendi ragbi takımının fantastik başarısının aşağı yatan reel, “çok çalışmak ve inanmak…”

3 yıl önce kurulan ve ilk yıl şampiyonluğu altın golle kaçırarak 2. olan Bostanlıspor, altı ay sonra Türkiye Şampiyonluğuna yenilmeden ve gol yemeden ulaşarak “Avrupa Rekoru” kırdı. Son şampiyonada da TRF’nin tüm engellemelerine rağmen yeniden şampiyon olan Bostanlıspor bu süre içinde de Yedili hanımefendi ragbi ulusal takımına 14 oyuncusunu yolladı…

Başkan Avni Erboy, “Ragbide Türkiye’nin bir numarasıyız. Üç yılda Türkiye Şampiyonaları ve turnuvalarda 7 kez şampiyonluk kupasına ulaştık.  14 oyuncumuzu milli takıma yolladık. Ilk yedide en fazla oyuncunun Bostanlıspor’dan olması bizim için öbür gurur veriyor Ragbici kızlarımız zorluklara karşın fantastik bir başarıya imza attı. Genel Koordinatörümüz H.Kaya Gücü, antrenörlerimiz Esen Gül ve Nermin Cem’e ilk olarak almak üzere Karşıyaka ve İzmirlilere böylesine manalı başarıları hediye eden sporcularımızı tebrik ediyor ve Türk Sporu adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Takımımızın montaj aşamasında ve birincil iki şampiyonada antrenör olarak hizmet veren Loic Talhouet’e şükran borçluyuz. Takımımızın kuruluşunda emeği geçen Zeynep Yalman’ı da unutmamamız gerekiyor. İnanarak çıktığımız yolda fazla kısa zamanda büyük başarılar elde ettik. Bunları çalışarak kazandık. Her başarıda kızlarımızın, teknik ekibin, yönetimin alın teri var. Bizi destek olanları da unutmamak gerekli. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a da baki teşekkür ederim” dedi.

Bostanlıspor’un milli olan ve milli yakıma çağrılan oyuncuları şunlar: Nermin Cem, Esen Gül, Nazlıcan Erdoğan, Bilgesu Aydınlatılmış, Tuğçe Kaygusuz, Yonca Şentürk, Ecem Narlıdere, Eda Ergül,  Kessüme Bulut, Fatoş Alev, Nedret Alsaç, Sude Mıhre Çınar, Pamuk Güllü Yılmaz, Nurcihan Kalfa.

Erboy, olanaklarının artması ve saha sorununu çözdükleri lahza erkek takımlarından da aynı başarıyı elde edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili: Beyzbol ve Softbol, Bostanlıspor’un ragbici kızları yasaklama koydu… bahische.com farkıyla sizlerle.