“En unutulmaz yarış Bakü olacak”

Formula 1 Dünya Şampiyonası’na bu sezon öncelikle ev sahipliği yapacak Azerbaycan’da hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Formula 1’in Bakü ayağının resmi elçisi seçilen İspanyol pilot Fernando Alonso bugün Bakü’yü ziyaret etti.

İki dünya şampiyonluğu bulunan Mc-Laren Honda takımının tecrübeli pilotu Alonso, 17-19 Haziran tarihlerinde Bakü’de yapılacak Formula 1 Avrupa Grand Prix’i öncesi Bakü’ye gelerek incelemelerde bulundu. Yarışın gerçekleşeceği Bakü caddelerini gezen İspanyol pilot, daha sonra bir basın toplantısı düzenledi. Bakü’yü ziyaret eden ilk Formula 1 pilotu olmasının kendisi için büyük bir iftihar olduğunu açıklayan deneyimli pilot, “Mükemmel bir şehir burası. Herkes beni olağanüstü karşıladı. Burada gördüğüm her şeyden fazla etkilendiğimi anlatmak isterim. Şüphesiz eminim ama, Bakü’de yapılacak Grand Prix, bu senenin F1 takviminde en unutulmaz yarış olacak. Deniz kenarında olağanüstü bir pist olmuş. 340 kilometre hıza çıkılacak olması da çekici. Burada yeteneklerimi test edeceğim için çok heyecanlıyım. Yarışı sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu. 

Yarışların şehir halkı içinde yapılacak olmasının güvenlik riski oluşturabileceği yönünde bir soruya da Alonso, “Ben senelerdir yarışıyorum. Monaco’da da şehir içinde yarıştık kaç defa. Böyle bir problem yaşanacağını düşünmüyorum” dedi.

İlgili: Motor Sporları Formula 1, “En unutulmaz yarış Bakü olacak” bahische.com farkıyla sizlerle.