Fenerbahçe’de FFP çanları çalıyor

Fenerbahçe’nin büyük gelirler elde etmeyi planladığı üç kiralık oyuncusu da kulüplerinde bekleneni veremedi. Kanarya’nın bu üç isimle FFP karşı elini desteklemek istiyordu.

UEFA FFP kadar Avrupa gelirleri durdurulan ve FFP kurallarına takılan Fenerbahçe’nin bonservis geliri beklediği üç isimden üçünün de transferi zora girdi.

West Ham’a kiralanan ve 11 milyon avroluk satın alma opsiyonu bulunan Emmanuel Emenike, İngiliz ekibinde fena bir dönem geçiriyor. Bilic, oyuncu ile devam etmeyi düşünmüyor. Salih Uçan’ın iki yıllık Roma macerası da meyve vermedi. Genç orta saha, sezon sonunda takımına geri dönecek ve Roma 11 milyon avroluk satın alma opisyonunu kullanmayacak.

Üç sezondur farklı takımlarda kiralık olarak mücadele eden Miroslav Stoch’un da Süper Lig’de bekleneni verememesi ve Bursa’da gözden düşmesi, üçüncü ismin de transferini zora sokuyor.

Bu üç isimden büyük gelirler elde etmeyi hesaplayan Kanarya, planları tutmayınca FFP’nin yaz dönemi teftişi için çoktan hazırlıklara başladı., Fenerbahçe’de FFP çanları çalıyor bahische.com farkıyla sizlerle.