Galatasaray’dan Rizespor ve Fenerbahçe maçları için güvenlik uyarısı

Galatasaray, Çaykur Rizespor ve Fenerbahçe maçları öncesinde uygulanacak emniyet tedbirleri çerçevesinde taraftarına uyarılarda bulundu.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’de Çaykur Rizespor ve Fenerbahçe ile Türk Telekom Arena’da oynayacağı maçlar öncesinde alınacak emniyet önlemlerini taraftarıyla paylaştı.

Sarı kırmızılı ekibin devlete ait internet sitesi yoluyla yayımladığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Türk Telekom Arena’da 9 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 17:00 ’de oynanacak Galatasaray-Çaykur Rizespor maçı ile 13 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 19:30 ’da oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu göre alınan önlemler çerçevesinde;

•             Her iki maçta da Seyrantepe Metro İstasyonu, emniyet tedbirleri çerçevesinde kapalı olacaktır. Taraftarlarımız bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi ’nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin atama ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu ’na ulaşabilecektir. Metro istasyonu ile stadımız arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacaktır.

•             Türk Telekom Arena’da yapılacak Futbol karşılaşmalarında, aşağıdaki haritada belirli 1 ve 2 numaralı noktalarda, Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlangıç saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacaktır.

•             3 ve 4 numaralı noktalarda, TEM kuzey ast yoldan Ankara yönüne ve bölgede yer alan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacaktır.

•             5 ve 6 numaralı noktalarda ise stada inen ast yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına dek trafiğe kapalı olacaktır. Otopark kartı olanlar, denetleme noktalarında kartlarını göstermek suretiyle stat otoparkına giriş yapabilecektir.

Araçla ulaşım konusunda yukarıda bulunan ve İl Spor Emniyet Kurulu kadar getirilen sınırlamalar, bu hafta sonu oynanacak Galatasaray-Çaykur Rizespor maçından itibaren başlayarak, aksi yönde bir düzenleme yapılmadıkça sezon ardına kadar geçerli olacaktır. Seyrantepe Metro İstasyonu ’nun açık olup olmama durumu ise derbi müsabakasından sonra oynanacak maçlar öncesinde ayrıca değerlendirilerek alınacak karar taraftarlarımız ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.”, Galatasaray’dan Rizespor ve Fenerbahçe maçları için güvenlik uyarısı bahische.com farkıyla sizlerle.