İstikrarın adı Altınordu!

Altınordu’nun Spor Toto 3. Lig’de şampiyonluğa ulaştığı 2012-2013 sezonunda göreve gelen Hüseyin Eroğlu, 2013-2014’te de Spor Toto 2. Lig’de şampiyon olarak takımını PTT 1. Lig’e taşıdı.

Tanıdık Olmayan Futbolcu oynatmadan iki sezondur PTT 1. Lig’de uğraş eden Altınordu, Eroğlu yönetiminde şimdiye kadar 142 maça çıktı.

Eroğlu, teknik direktör değişikliklerinin sık sık yaşandığı Süper Lig ve PTT 1. Lig’de atama yapan teknik adamlar arasında takımının başında en uzun süre tayin yapan teknik direktör oldu.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Eroğlu, Türkiye’de teknik direktörlük konusunda istikrarsızlığın bulunduğunu, bunun yönetimlerin yanı sıra antrenör ve Futbolcularla alakalı olduğunu söyledi.

Kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın, Ocak 2007’den bu yana kendisiyle çalıştığını kaydeden Eroğlu, benzer coşku ve istekle yoluna devam ettiğini belirtti.

Eroğlu, görevinde her zaman daha iyisini yapmaya çalıştığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Teknik direktörlerin istikrarı konusunda yönetimlerin, kurumların müşterek güveni fazla kayda değer, dayanma kayda değer. Bu anlamda Futbolcu ve yönetim gitmeyeceğine tarafından en kolay olarak antrenör gidiyor. Bu natürel ama hatalı. Bilhassa PTT 1. Lig’de bu sene rekor kırılmış nasıl olursa olsun, bu güzel bir şey yok. Istikrar her şeyden kayda değer, bir hocada karar kıldıysan, o kararın arkasında en azından sezon sonuna kadar durman gerekiyor. Bu anlamda bir sıkıntı var, Türkiye’de alınan 1-2 mağlubiyetle bezginlik yaşanabiliyor.”

– “Altyapılarla da ilgileniyoruz”

Fırsat buldukça altyapı antrenmanlarına ve maçlarına gittiğini bildiren Eroğlu, “Sadece A takımla ilgileniyor gibi gözüksek de işimiz altyapılarla da ilgilenmek, gelişimlerini takip etmek. Çünkü onlar 2-3 sene sonradan A ekip formasını giyecekler.” dedi.

Hüseyin Eroğlu, 21 Yaş Altı Ligi’nde çaba eden takımda forma giyen oyuncuların, rakiplerine kadar 2 yaş minik olduğunu hatırlatarak, şunları ifade etti:

“Kendi liglerinde liderler oysa 21 Yaş Altı Ligi’nin bizim oyuncuların gelişimine katkı maddesi sağladığını düşünmüyorum. Altyapısı mükemmel takımlar yok. Biz de bu oyuncuları A takıma aldığımızda Türkiye’nin en kuvvet liginde oynatmak zorunda kalıyoruz. Eğitimini tam tamamlamadan mücadelenin başat olduğu ligde oynatmaya çalışıyoruz. O çocuklar için baskı oluyor. Bizim için Cengiz’i, Çağlar’ı, Yusuf’u çıkarmamız manâlı bu sene. Bu sayı artmıyor, zaten genç bir takımız ve yerli oyuncularımızla oynuyoruz. Rakiplerimizin ise 7 yabancısı var ve 5 adam başına sahada oluyor.”

İlgili: Futbol PTT 1.LigAltınordu, İstikrarın adı Altınordu! bahische.com farkıyla sizlerle.