Kenan Sofuoğlu 3. oldu!

Hollanda’nın Assen kentiyle aynı adı taşıyan 4 bin 542 metrelik pistte koşulan sezonun 4. yarışı, 18 tur üzerinden yapıldı.

Mücadeleye 3. bayağı başlayan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, iyi başlangıç alarak birincil virajı lider döndü. Ama 5. turda Honda takımından Jacobsen, Kenan’ı geçerek liderliğe yükseldi.

Bitime 10 tur kala başlayan yağmur sebebiyle motosikletlerin lastiklerinin değiştirilmesi için yarış durduruldu. Bu sırada birincil sırada bulunan Jacobsen, motosikletinin kontrolünü kaybederek düştü. Jacobsen, yarış durdurulduktan daha sonra düştüğü için yerini kaybetmedi.

Yaklaşık yarım saat aranın gerisinde her tarafta start verilen yarış, yağmur nedeniyle 6 tur koşuldu. Başlangıç sonrası önderlik, Kenan’ın ekip arkadaşı Krummenacher’e geçti. 4 tur kala ekip arkadaşını geride bırakan Kenan, birincil sıraya yerleşti.

Krummenacher’in düşerek 5. sıraya gerilemesiyle Kenan’ın arkasına gelen Jacobsen, ulusal motosikletçiyi de geçti ama bitime 2 tur kala bir defa daha düştü.

Kalan bölümde CIA Landlord Insurance Honda takımından Smith ve GRT takımından Rea, Kenan’ı geçmeyi başardı. Bitiş çizgisine birincil sırada gelen Smith, sezonun ilk birinciliğini aldı. Büyük Britanyalı pilotun 0.8 saniye arkasındaki Rea 2’nci, 2.4 saniye gerisindeki Kenan ise 3’üncü oldu.

Kazaya rağmen yarışı 4. sırada tamamlayan Krummenacher, puanını 71’e yükselterek pilotlar klasmanının zirvesinde kalmayı sürdürdü. İsviçreli sürücüyü, 61 puanla Kenan ve 41 puanla Smith izledi.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın 5. yarışı, 1 Mayıs’ta İtalya’daki Imola Pisti’nde düzenlenecek.

Sürücüler klasmanı

Sezonun 4. yarışının arkasında sürücüler klasmanının birincil 5 sırasındaki puan durumu şöyle:

1. Randy Krummenacher (İsviçre) – 71 puan

2. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 61

3. Kyle Smith (Büyük Britanya) – 41

4. Jules Cluzel (Fransa) – 38

5. Gino Rea (Büyük Britanya) – 36

İlgili: Motor Sporları Motosiklet, Kenan Sofuoğlu 3. oldu! bahische.com farkıyla sizlerle.