Mateja Kezman: Türkiye’de Futbol, siyasetten bile daha önemli

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen eski Sırp Futbolcu Mateja Kezman, sarı lacivertli ekipte forma giydiği günlere dair açıklamalarda bulundu.

Bir dönem Fenerbahçe’nin yanında Chelsea, Atletico Madrid, PSV ve PSG gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinde top koşturan ve şimdilerde kariyerini menajer olarak sürdüren eski Sırp golcü Mateja Kezman, Fenerbahçe’de oynadığı döneme dair açıklamalarda bulundu.

Fransa’da yayınlama yapan So Foot’a konuşan Kezman, Türkiye’de Futbolun, siyasetten bile daha manâlı olduğunu belirtti. Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili de konuşan emekli yıldız, o dönem sarı lacivertli ekipten önemli bir önerge aldığını ve 10 yılda kazanacağı parayı 2 yılda kazanbileceği bir sözleşmeye imza attığını, karar vermekte çok düşünmediğini açıklama etti.

Türkiye’de kendisini hakiki bir yıldız gibi hissetiğini söyleyen Kezman, ‘Fenerbahçe’de oynadığım o dönem benim için mükemmel bir deneyim oldu. Türkiye’de kendimi gerçek bir yıldız gibi hissettim. Futbol atmosferi ve coşkusu Sırbistan’la kıyaslanabilir fakat Sırbistan’dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Oradayken ahali yolda, sokakta, restoranda yolumu çeviriyordu. Çok hoş günler geçirdim ve Türkiye’den ayrılmak fazla kuvvet oldu. Oraya büyük bir sevgi bağım var.” ifadelerini kullandı.

2008-2010 arası Fenerbahçe’de forma giyen Kezman, sarı lacivertlilerle bir defa lig şampiyonluğu yaşamıştı., Mateja Kezman: Türkiye’de Futbol, siyasetten bile daha kayda değer bahische.com farkıyla sizlerle.