Ne yaparsa yapsın olmadı!

G.SARAY Yönetimi finansal açıdan UEFA kıskacından kurtulmaya çalışırken Futbol takımındaki çöküşe önlemek için ise sezon başından bu yana önlem üzerine tedbir alıyor… Ama bir türlü bu alınan önlemler takımı ayağa kaldırmaya yetmezken bilakis işler daha da sarpa sarıyor. 
 
Sezon başında yola Hamza Hamzaoğlu ve yeni yönetimi ile ümitli giren sarı-kırmızılılarda düşüşe ne yapılsa engel olunamadı. İşte yönetimin aldığı fakat düzelme sağlamayan tedbirler…
 
1- Hamzaoğlu’nun yerine Denizli
 
Geçen sezonu 3 kupa ile tamamlayan Hamza Hamzaoğlu yönetiminde G.Saray lige umutlu başlarken alınan sonuçlar ve ortaya koyulan Futbol kavga yaratırken Rize maçı sonrasında yollar ayrıldı. Hamzaoğlu ile ayrılığın gerekçesi olarak ise yönetimin kararlarına karşın açıklama yapması olarak gösterildi. 
 
2- Denizli göreve 
 
Sarı-kırmızılıların efsane Futbolcusu ve teknik direktörü güç bir dönemde göreve gelirken o da düşüşe engel olamadı, istediği transferler yapılmazken tribünlerden ‘istifa’ sesleri yükselince Denizli de görevini bıraktı.
 
3- Florya’da başkalaşım
 
Mustafa Denizli’nin bakımlı çalışmasına olanak tanımak adına yönetim Florya’da da değişime gitti. Mehmet Özbek’in yanı sıra Cenk Ergün ile birlikte scout ekibi de Arena’ya taşındı. Deplasmanlarda bile takım uçağına yönetici ve idareciler binmezken bu kararlar ne Denizli’nin ayrılığına engel oldu ne de takımın kötü gidişine. 
 
4-Denizli sonrası
 
Mustafa Denizli’nin ayrılığı ile birlikte kulübün içinden birine takım itimat edilmek istendi. Fakat Orhan Atik&Claudio Taffarel ikilisi de fena gidişata karşılıklı oldu. Mehmet Özbek, Cenk Ergün ve Futbolun diğer idarecileri Florya’ya dönse de olmadı!
 
5- Riekerink zamanı
 
Lisans sorunları sebebiyle bu kere altyapının başına getirilen Jan Olde Riekerink A takımın yeni hocası olurken Hollandalı da puan kayıplarına çare olamadı. Aslan ligde son iki maçında 5 puan kaybetti.
 
6- Prim de yetmedi
 
Sezon başında primleri kaldıran yönetim takımı motive etmek için bitime kısa bir süre kala ‘parayı’ devreye soktu. Öncelikle yeni prim sistemi oluşturuldu, kazanılacak maçların gerisinde Avrupa kupalarına katılım hakkı alınması halinde yüklü bir arz ödeneceği duyuruldu. Para motivasyonu da işe yaramadı, kayıplar sürdü. 
 
7- Son tedavi maç başı
 
Prim sistemi ile Çaykur Rizespor maçı öncesinde bir kere daha oynandı. Normalde 20 bin TL olarak belirlenen başarı primi bu maç öncesinde 50 bin TL gibi astronomik bir düzeye getirildi. Fakat bu da oyuncuların kazanmasına yetmedi.  
 
8- Kimseye borç yok 
 
UEFA ile yapılan görüşmelerde elini kuvvetlendirmek isteyen yönetim, oyuncuların bütün alacaklarını ödedi. Uzun yıllar daha sonra kimsenin kulüpte alacağı para kalmazken başkan Özbek de her fırsatta bunun altını çizdi. Para alamadıkları dönemlerde şampiyonluğa koşan sarı-kırmızılı oyuncular paralarını aldıkları dönemde ise zirvenin oldukça ardındaki kaldı.
 
Derbi de giderse cezalar gelecek
 
G.SARAY yönetimi, sert tedbirler almak için F.Bahçe ile oynanacak derbiyi bekliyor. Arena’da alınacak galibiyet için idare derhal takıma her türlü desteği veriyor. 
 
FAKAT şu asıl değin kredisini bitiren oyuncuları F.Bahçe derbisini de kaybetmeleri halinde zorlama bir dönem bekliyor. Gelecek sezona karşın operasyonu da gerekirse bu sezondan başlatmayı düşünen idare heyeti, bazı oyuncularla yolların ayrılması ve para cezası gibi tedbirleri de kaybedilmesi halinde derbi ardından masaya yatıracak.

(Vatan)

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray, Ne yaparsa yapsın olmadı! bahische.com farkıyla sizlerle.