Pereira’dan sürpriz saldırı!

Ezeli rakibi Beşiktaş ile kıran kırana üstünlük mücadelesi yapan Fenerbahçe’de maçlara aracısız olarak tesir edecek sürpriz oyuncu aranıyor.

Teknik heyet ve yöneticiler şampiyonluk yolundaki kritik haftalar öncesi bu konu üzerinde kesintisiz değerlerdirmeler yapıyor. Gerek Başkan Aziz Şimşek gerekse de yönetim kurulu üyeleri kalan haftalarda takıma desteklerini sürdürüyor. Başkan Yıldırım ve arkadaşları çoğu kez tesislere giderek teknik heyetle bir araya geliyor.

Sarı-lacivertlilerin gerçekleştirdiği bu toplantılarda iki taraflı bir düşünce oluştu. Geniş ve zinde bir kadrosu olsa da Fenerbahçe’de oyuna tesir eden Futbolcu sayısı oldukça eksik. Özellikle de kulübeden gelerek, sıkışan oyun ya da maçı çevirecek sürpriz isim çıkmıyor.

Rakipler planı çözdü

Savunma güvenliğini ön planda tutarak maçlara çıkan Teknik Direktör Vitor Pereira hücumda yetenekli oyuncularına güveniyor. Ama Kadıköy’deki son Osmanlıspor maçında görüldü ancak bu plan defalarca işe yaramıyor.

Karşı Taraf takımlar Fenerbahçe’nin bu oyun planını büyük ölçüde çözdü. Maçlara ilk önce gol yememek için meydana çıkan Pereira’nın taktiği hücum bölgesinde Robin van Persie’yi yalnız bırakıyor. Hollandalı golcü top alabilmek için sıkça orta sahaya geliyor. bu nedenle ofansif anlamda takım fazla etkisiz kalıyor.

Fenerbahçe’de şampiyonluk yolundaki kritik maçları kazanmak için bambaşka isimler ve taktik anlayışlara ihtiyaç var. Vitor Pereira da bu günlerde sorunları çözebilmek adına alternatif taktikler ve isimler üstünde çalışıyor.

Golcüler bir arada

Bunların başında da Van Persie ve Fernandao ikilisini birlikte oynatmak bulunuyor. Osmanlıspor maçının son bölümlerinde Fernandao oyuna girerek ileri uca geçmiş, Van Persie ise orta sahaya yakın tayin yapmıştı. Pereira’nın hafta sonu Konya deplasmanında sahaya sürpriz bir 11 veya diziliş zaman bileceği aktarıldı. (Milliyet)

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe, Pereira’dan sürpriz hücum! bahische.com farkıyla sizlerle.