Pilotlar Çankırı’da antrenman uçuşu yaptı

Yarın başlayacak yarışmalar öncesinde bölgeyi tanımak için güney pistine gelen pilotlara, alan hakkında bilgiler verildi. Pilotlar sonra belirlenen alanda uçuş yaptı.

Şampiyonanın Koordinatörü Tahsin Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 ülkeden yaklaşık 100 pilotun organizasyona katılmasını beklediklerini ifade etti. 

Incelemeler hakkında bilgi veren Tekin, “Bu yarışma Çankırı Havacılık Kulübü olarak düzenlediğimiz 6. yarışma. Dünya kupası, yamaç paraşütünde dünyanın en manâlı organizasyonu. Türkiye’de yamaç paraşütü alanında 2015 yılında yapılan en kayda değer yarışma bu. Bugün dağıtılmış ülkelerden 100 pilot geldi. Kayıtlarımızı yaptık, antrenman uçuşlarını yapıyorlar” diye konuştu. 

Bayramören’in Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan en kayda değer yerlerden biri olduğunu ifade eden Tekin, “Biz burada 2007 yılından beri yarışmalar yapıyoruz. Bayramören, Türkiye’nin en manâlı uçuş bölgelerinden biri olduğunu kanıtladı. Burada Türkiye rekorları kırıldı. Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da dünya kupası yarışmalarını burada yaparız” şeklinde konuştu.

İlgili: Doğa Sporları, Pilotlar Çankırı’da antrenman uçuşu yaptı bahische.com farkıyla sizlerle.