“Quaresma’nın fazla hırsı…”

Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendi sahalarındaki ilk maçı çok güzel bir ortamda oynadıklarını belirtti.

Stadın başlangıç tarihini açıkladıklarında birtakım eleştirilerle karşılaştıklarını kaydeden Albayrak, “Açılışın rrken olduğunu söyleyenler, takımın motivasyonunun bozulacağını söyleyenler oldu. Geri dönüş dürüst bir hamleydi. Bursaspor maçında özlediğimiz atmosfere kavuştuk. Dürüst bir meslek yaptığımızı onaylama ettik. 2,5 yıldır başka statlarda oynamaktan Futbolcularımız da camiamız da yoruldu.” dedi. 

Albayrak, stadyumların, kulüplerin en manâlı gelir mekanizması olduğunun altını çizerek, “Bu gelirden uzun bir zaman uzakta kaldık. Statların yakınlarındaki mağazalar maç günlerinde manâlı gelirler getirirler. Stadımız olmadığı için bu gelirlerden de farklı kaldık. Modern bir stat yapmanın amacı zaten budur. Bu saatten sonra Beşiktaş’ın önü artık açık.” ifadelerini kullandı. 

Beşiktaşlı Futbolcuların saha zemininden fazla memnun kaldığını da vurgulayan  Albayrak konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Futbolcularımız bıkkınlık yaşamasın diye aynı zemini ilk olarak Nevzat Demir Tesisleri’ne yaptık. Maç sırasında zeminde herhangi bir sıkıntı yaşamadık, deformasyon olmadı. Diğer zeminlerde kopan çim parçaları oluyor lakin stadımızda bu durum yaşanmadı. Bu sistemin maliyeti yüksek fakat ömrü uzun. Emirates, Wembley gibi statları inceledik ve oradaki sistemi buraya uyguladık. Futbola iyi olanak verilirse kalite de artıyor. Beşiktaş da Bursaspor da iyi oynadı. Böyle bir zeminde her Futbolcu oynamak ister.”

“Quaresma’nın aşırı hırsı ve motivasyonu ara sıra hasar veriyor” 

Metin Albayrak, Bursaspor aleyhinde kırmızı kart görerek Medicana Sivasspor maçında cezalı duruma düşen Quaresma’ya ceza verilip verilmeyeceği ile ilgili soruyu, “Teknik heyet, idare kuruluna bu konuyla ilgili bir rapor verirse değerlendiririz. Beşiktaş’a fazla şey katan, tecrübesiyle katkı maddesi karşılayan bir ad. Quaresma’nın aşırı hırsı ve motivasyonu bazen zarar veriyor.” şeklinde cevapladı. 

“Sahaya girenlere cezai yaptırım uygulanacak”

Bursaspor maçında bir taraftarın sahaya girmesine de değinen Albayrak, “Kulüp olarak geçmişte sahaya giren taraftarlar yüzünden çok canımız yandı. Bunun bedelini ödedik. Çok gelişmiş bir güvenlik sistemi kurduk. Bunu yapmamızdaki amaç ise takımına zarar veren taraftarları diğerlerinden ayırmaktı. Bundan Böyle böyle durumlara izin veremeyiz. Sahaya girenlere cezai yaptırım uygulanacak. Bazen fazla hoşuna gitmek de zarar veriyor. Saha içinde ara sıra aleyhimize durumlar yaşanacak ama bunlara biz kurumsal olarak müdahil oluruz” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş, “Quaresma’nın artı hırsı…” bahische.com farkıyla sizlerle.