“Tolga 7-8 metreye sesini…”

Korkunç bir atmosfer. Hakemlerin standart düdükle maç yönetmeleri hiç basit olamayacak Vodafone Arena’da. Çünkü duyulmuyor. Tolga’nın 7-8 metre önündeki baraja sesini duyuramadığı bir uğultu. Kolay değil. 

Beşiktaş bu avantaja uygun bir oyunla başladı. Ön alanda baskıyla. Bursaspor bununla hiç çaba etmeye girişmedi. Uzun topla oynadılar. Harun ya da Sivok. Mutlak uzun vurdu. Pasla çıkmayı denemediler bile. Bu, Beşiktaş’ın olasılıkla beklediği bir şeydi. Oysa istedikleri bu değildi. Her ne kadar Necid aleyhinde Marcelo anında bütün hava toplarını almış olsa da, oyunu koymak için Oğuzhan ve Sosa’nın geriye doğru ulaşmak zorunda kalması, baskılı oyunu ve akın sürekliliğini etkiledi. 21’de Sosa’nın çok iyi ara pasına Gomez’in koşusu, çalımı ve vuruşu yüksek standarttı. Açılışa yaraşır bir davet. Bursa’yı tek but üstünde, yerleşmeden yakaladılar. Zaten mevcut bek performanslarıyla başka bir boşluk bulgu yöntemi de yoktu. Bursa savunmaya yerleştiğinde salt merkezden delmek olası değildi. Çünkü savunmayı enine genişletemiyordu Beşiktaş. Gol dışında sadece duran toplarla etkin olabilmişlerdi. Tüm baskıya rağmen… duvara tosladılar

Duvara tosladılar

Ancak golden daha sonra iştah kaybolmasa da kanatları biraz daha etkin bir şekilde oyuna sokmak gerekiyordu. Bu yeniden olmadı. Her seferinde duvara tosladılar. gerçi oyun Bursaspor’un beraberliği bulabileceği bir şekle gelmedi. Bu yüzden 28’de Traore’nin attığı gol yalnızca savunmanın etkisizliği üzerinden konuşulabilir. Fazla basit ve fazla rahat bir gol vuruşu oldu. Savunma merkezinin dehşet bir adam paylaşımı hatası. Tıpatıp Kasımpaşa maçında olduğu gibi. Besbelli akın yokken gol yediler. İkinci yarıda Beşiktaş özellikle sol kanadını kullanarak başladı. Bu kere Oğuzhan, Sosa, İsmail’le soldan suç oluşturan sahasına girebildiler. Atiba suç oluşturan sahasına yaklaştı. İstedikleri gibi oynadılar. Gol ve penaltıyla maçı da kopardılar. Fakat tekrar hiç yokken gol yemeyi de başardılar. İsmail hücumda katkı maddesi yaptığı için 2. yarıdaki kıpırdanmada rol oynasa da, savunmada Alexis’le birlikte sorunların da kaynağı oldu. Hiç akın yokken tekrar gol yemeyi başardılar.

Böyle muamele ayıptır 

Son olarak. Stat ama katiyen hazırlanmış değil. Daha 1-2 ayı var. Hazırlanmış olmadığı için insanlar kapılara yığıldı. Ve tekrar çoluk çocuğun üzerine gaz sıkıldı. Uzun süre nefes alamadık. Çoluk çocuk gözyaşı içinde kaldı. Bu böyle olmamalı. Düğüne, bayrama gelen insanlara böyle muamele edilmez. Ayıptır. Polislerden dahi şikayet aldım, düşünün. Daha monte edilmemiş kapıları gösterip ‘yazın bunları’ diyen polisler varsa eğer, vatandaşın çektiği sıkıntıyı siz düşünün.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş, “Tolga 7-8 metreye sesini…” bahische.com farkıyla sizlerle.