Trial coşkusu Kemerburgaz’da yaşandı

Benzer anda start alan, 2 vasıta ve 4 sporcudan oluşan takımların, engebeli arazi şartlarında birbirlerine takviye olarak tamamlamaya çalıştıkları trial branşında, sezonun birincil yarışı 9 ekip 18 vasıta ve 36 sporcu katılımı ile gerçekleştirildi.

Ekipler İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) göre Kemerburgaz Çiftealan Parkuru’nda düzenlenen sağlamlık yarışında, tek aracın gücü ile aşılamayacak çetin engelleri, en yerinde stratejileri kullanarak, en kısa zamanda aşmak için çaba ettiler.

2 günlük engebeli uğraş sonunda 6 saat 49 dakika 56 saniyelik toplam zamanı ile Detoro ile yarışmacı Seda Özkutlu-Şayhaydar Argaç ve Jeep Cherokee ile yarışmacıSoner Özkutlu-Mehmet Emir‘den oluşan Aydoff Trial Team günün kazanı olmayı başardı. Suzuki Vitara’lar ile yarışmacı Ertan Uçar-Mehmet Patent Atagün ve Şencan Özkurt-Fuat Sarper ekiplerinden oluşan Team Mobil1 takımının 7 saat 30 dakika toplam zamanı ile ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise, 7 saat 48 dakika 17 saniyelik toplam zamanı ile Jeep Cherokee ile yarışmacı Emirhan Kutlu-Ali Çapan ve Jeep CJ8 ile yarışmacı Uğur Demirci-Muhammed Zor ekiplerinden kurulu Texxoff takımının oldu.

2016 Türkiye Trial Şampiyonası’nda sezonunun ikinci yarışı 23-24 Nisan tarihlerindeBursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) göre Çanakkale Çan ilçesinde organize edilecek.

İlgili: Motor Sporları Off-Road, Trial coşkusu Kemerburgaz’da yaşandı bahische.com farkıyla sizlerle.