“Yenemeyeceğimiz ekip yok”

Ay, Özlüce Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, idare olarak camiada birlikteliğin sağlanması için yoğun uğraş sarf ettiklerini, takımın da aldığı başarılı sonuçlarla buna ciddi manada katkı maddesi yaptığını söyledi.

Bursaspor’un kentin en kayda değer değeri olduğunu, Türkiye’de de yeşil-beyazlı takıma önemli ölçüde sempati duyulduğunu vurgulayan, “Yani başarılı olduğumuz müddetçe camiamız daha da büyüyecek. Bunun için de uğraş veriyoruz. Bunun için sabahleyin saat 10.00’da geliyorum, akşam saat 20.00’ye kadar Bursaspor için çalışıyoruz. Bursaspor ile yatıyoruz, Bursaspor ile kalkıyoruz. Hedefimiz, Bursaspor’u daha yukarılara çıkartmak.” diye konuştu.

Ay, 11 Nisan’da deplasmanda Beşiktaş ile manâlı bir maça çıkacaklarını ifade etti.

Takımın bütün enerjisini sahaya yansıtıp galibiyete ulaşmaya çalışacağını dile getiren Ay, şunları kaydetti:

“Beşiktaş maçı da diğer maçlar gibi olacak. Biz de Bursasporuz. Natürel ancak gönlümüzden geçen, oraya gidip . Çocuklara güveniyorum. İnşallah bunu da başarırlar. Şu bizim yenemeyeceğimiz hiçbir ekip değil. Önemli olan, günümüzde olalım, ekip olalım. Taraftarlarımızın o maçı izlemelerini isterdim lakin olmadı, canları sağ olsun. Bunun üzerinde fazla pozitif yorum yerine getirmek istemiyorum çünkü burada bizim taraflarımıza da bazı şeyler tatsız geliyor. Onun için hiç konuşmamakta fayda var. Seneye her tarafta bu konu üstünde görüşeceğiz. Bursa’daki maça onları almadık. Bizde de İl Spor Emniyet Kurulu kabul etmemişti. Onlar da aynı şekilde. Buna mütekabiliyet diyorlar. Biz de ona göre seneye baştan bakacağız, tekrar sil yeniden yapacağız.”

Ali Ay, bir gazetecinin sorusu üstüne, iki ekip arasındaki maçlara misafir ekibin taraftarlarının alınmasıyla ilgili Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile görüştüklerini aktardı.

Görüşmeye ilişkin bilgi veren Ay, “Görüşmemizde, ‘Şu andaki etraf gayet müsait. Şehitlerimiz var. O zamanlar daha da farklıydı. Terörizm kol geziyor. Başkan bütün zamanı, gelin bu işi yapalım’ dedim. O da ‘Seneye yeniden konuşuruz’ dedi ve onun da sözünü verdi.” ifadelerini kullandı.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBursaspor, “Yenemeyeceğimiz takım değil” bahische.com farkıyla sizlerle.