Yılmaz Vural: Oyuncular değerimi ayrıldıktan sonradan anlıyor

Üstünlük yarışında Beşiktaş’ı gözde gördüğünü ifade eden Vural, disiplinli bir antrenör olduğuna aksan yaptı.

Futbol dünyasında renkli kişiliği ile ön plana çıkan meşhur Teknik Direktör Yılmaz Vural, üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Etkinlikte öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz Vural, “Oyuncularla aram defalarca iyidir fakat ben takımdan ayrıldıktan daha sonra beni daha fazla severler ’ ’ dedi. 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi tarafından düzenlenen söyleşide öğrencilerle buluşan Yılmaz Vural, gençlerin sorularını yanıtladı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut ’un konuşmasıyla başlayan etkinlikte ünlü Teknik Direktör Yılmaz Vural, Futbola dair böylece çok konuda görüşlerini dile getirdi. Özel hayatı ile iş hayatının birbirinden çok farklı olduğunu dile getiren deneyimli teknik adam, “24 saat işimle uğraşıyorum, başarmak için ne gerekiyorsa yapıyorum. Fazla fedakar bir antrenör tipiyim. böylece karşımdaki oyuncudan da benim kadar galibiyet odaklı olmasını dilemek hakkım. İstemeyenleri görünce de sinirim bozuluyor ’ ’ dedi.

“KURALCI HOCA OYUNCUYU GELİŞTİRİR ’ ’

Meslek saatleri dıştan epeyce babacan olduğunu belirten Vural, “Fakat çalışırken pek da şirin görünmüyorsun. Örneğin mektep hayatıma baktığımda ben de her şeye bitmiş diyen hocaları daima daha çok severdim. Kuralcı, benden meslek isteyen hocalara karşıydım. Fakat acilen düşününce doğru olan oymuş diyorum. Çünkü insanı o öğretmen tipi geliştiriyor ve öğrenmeye zorluyor ’ ’ diye konuştu. 
İnsanın daima bağımsızlık olma ricası içerisinde olduğunu dile getiren Vural, “Lakin bir takım meslekler bu dek özgürlüğü kabul etmiyor. Disiplin istiyor, egzersiz istiyor. Futbol da bunlardan biri. Ben de bu müşteri bir antrenör olduğum için oyuncular çalışırken de severler ama ana ben takımdan ayrıldıktan sonradan beni daha fazla sevmeye başlarlar. Çünkü eksikliğimi ve doğru yaptığımı zamanla hissederler ’ ’ diyerek konuşmasını sürdürdü.

VURAL ’DAN ŞAMPIYONLUK TAHMİNİ

Ligin bitimine kısa bir vakit kala Beşiktaş ’la Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk yarışını da değerlendiren Yılmaz Vural, “Beşiktaş lehine olan 5 puanlık ayrım az değil. Beşiktaş bu puan farkını yargı ederek, gayet ciddi ve doğru bir tatbik ile elde etti. O yüzden Fenerbahçe ’nin bir adım önünde. acilen gözüken tabloda Beşiktaş kazanan olacak gibi ’ ’ diyerek sözlerini tamamladı., Yılmaz Vural: Oyuncular değerimi ayrıldıktan daha sonra anlıyor bahische.com farkıyla sizlerle.